با کاروان شعر و ادب
 
از مجالی که برایم باقی است
زنگ اول انشاء :
مدرسه چیست ؟
مثل بهار
دستهای مهربان
شماره حساب های مجمع جهت دریافت کمکهای مردمی
 
شماره حساب بانک ملی
شمار حساب بانک ملت
شماره حساب بانک سپه
شماره کارت بانک سپه
مقالات
 
چرا به خیران غبطه می خورم؟
 
چرا مدرسه سازی؟
بانوان و سازندگی
مشخصات مدرسه هوشمند
مدرسه سازی جهادی در راه خدا
هرکس هرچه برای مدرسه سازی هدیه کند خیر مدرسه ساز است
 
خیرین پشتوانه ای مطمئن در خدمت تعلیم و تربیت
دروازه پرداخت اينترنتي(لطفا انتخاب كنيد)
 
بانك كشاورزي
بانك تجارت


کلنگ‌ آموزشگاه ۱۲ کلاسه ملک ۵ در زمین اهدایی خانواده احمد پاینده و به همت خیر مدرسه ساز، حاج عباسعلی ملک زاده در نجف آباد به زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد، در بیستمین روز از شهریور ماه 99 آیین کلنگ‌زنی پنجمین مدرسه خیرساز ملک در زمین اهدایی خانواده احمد پاینده برادر دانشمند گرانقدر ابوالقاسم پاینده و به همت خیر مدرسه ساز، حاج عباسعلی ملک زاده در خیابان بوستان روبروی شهربازی نجف‌آباد برپا گردید.

در ابتدای این مراسم سید رضا موسوی زاده مدیر آموزش و  پرورش نجف‌آباد ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین حاضر در مراسم، از نگرانی‌های جدی آموزش پرورش نجف‌آباد در خصوص کمبود فضای فیزیکی مدارس سخن گفت و خاطر نشان کرد: هم اکنون وضعیت ۸۰ مدرسه شهرستان با ۶۳۵ کلاس درس مناسب نیست؛ به گونه‌ای که ۲۷۰ باب کلاس تخریبی و ۳۶۵ باب کلاس نیاز به مقاوم سازی در شهرستان وجود دارد. وی نقش کمک های خیرین مدرسه ساز را در کاهش مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان پررنگ دانست و بر ضرورت شناسایی و جذب خیرین مدرسه ساز شهرستان تاکید نمود.

وی افزود: طی آخرین آمار در سال تحصیلی جدید و در مقایسه با سال گذشته، رشد جمعیت دانش آموزی 1672 نفری داشته ایم و این در حالی است که لزوم ساخت مدارس جدید به شدت احساس می شود.

در ادامه حجت‌الاسلام حسناتی امام جمعه نجف‌آباد اظهارداشت: خداوند چیزهایی به ما داده که باید با آن‌ها تجارت کنیم و دست پر به قیامت برویم. پولدار در دنیا زیاد است اما خوشابحال ملک‌زاده‌ها که نعمت خدادادی را در راه صحیح استفاده می‌کنند.

وی افزود: هر عزیزی که در این مدارس حضور پیدا می‌کند و آموزش می بیند بانی ساخت مدرسه، در ثواب آن سهیم خواهد بود. دیار ما به خود می‌بالد که جایگاه این افراد است. نیاز زیاد است و ما مسئوولین باید جدی‌تر باشیم.


مجتبی راعی فرماندار ویژه و معاون استاندار در نجف‌آباد  عنوان کرد: در این شرایط تلاش برای ساخت مدارس سخت است. بسیاری از فعالیت‌های صورت گرفته نشات گرفته از آموزه‌های دینی است و حس مسئوولیت پذیری در شهرستان دلیل آن خواهد بود.

راعی عنوان کرد: اگر سودی که انسان‌ها به هم می‌رسانند در جهت انسان‌سازی باشد مشمول نگاه و برکت و محبوب قلوب خواهند شد.

فرماندار ویژه نجف‌آباد ابراز داشت: امروز با توجه به شیوع بیماری کرونا تقریبا ۴۰ درصد جامعه دانش‌آموزی ما امکان دسترسی به فضای مجازی و آموزش آنلاین  را ندارند که ۳۲ درصد آن‌ها از تلفن ‌همراه پدر و مادر بهره می‌برند اما ۸ درصد هیچ دسترسی به آموزش آنلاین ندارند.

وی امکان تعطیل شدن مدارس برای یک سال را غیر ممکن خواند و گفت:  شناخت کاملی از بیماری کرونا نیست و  سال بعدی با ورود دانش‌آموزان جدید فضای آموزش کفایت نمی‌کند.

راعی در پایان درخواست کرد:  با توجه به ایام سوگواری مردم  نذورات خود را به سمت تهیه وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان از جمله تبلت برای استفاده از آموزش آنلاین هدایت نمایند.

در پایان حاج عباسعلی ملک زاده گفت‌: به هر کاری دست می‌زنم در‌آمد عجیبی دارد. با رفتن همسر عزیزم تنها شده ام، وی کمک زندگی من بود. برای من مهم نیست کجا میخوابم و چه میخورم چون با انجام کارهای فرهنگی آسایش قلبی دارم.

وی ابراز داشت:  با پیگیری  مسئوولین توانستیم این مدرسه را کلنگ‌زنی کنیم. از نظر پول و سرمایه هرچه بخواهد دارم. فرزندانم محتاج من نیستند، من نیز تعهد اخلاقی دارم و میخواهم کار فرهنگی بکنم. همه سرمایه من آماده است برای همین کارهای فرهنگی.

گفتنی است، آموزشگاه ملک ۵ با مساحت 1600 متر مربع، پروژه ای با اعتبار تقریبی 45 میلیارد می باشد که 32  میلیارد ریال آن توسط خیّر مدرسه ساز عباسعلی ملک زاده تقبل گشته است.

 
12345678910...